Перевірка на поліграфі

Поліграф (детектор брехні) – це науково обґрунтований технічний пристрій, який під час дослідження фіксує психофізіологічні показники людини. Поліграфолог аналізує отримані результати для перевірки істинності тверджень підекспертного.

послуги поліграфа Дніпро

Після старту тестування детектор брехні реєструє комплекс змін сукупності фізіологічних параметрів, які виникають у вегетативній нервовій системі. До них входять коливання пульсу та тиску, зміна ритму дихання, виникнення тремору, опір шкіри. Всупереч поширеному переконанню, контролювати ці реакції зусиллям волі неможливо, тому навмисне ввести пристрій в оману не вийде.

Для виявлення істини недостатньо просто натиснути на кнопку пристрою. Детекція брехні – дуже складний процес, проводити який має добре підготовлений спеціаліст. Після завершення тестування дані фільтруються, переводяться до цифрового формату та використовуються поліграфологом для подальшого аналізу.

Тестування на поліграфі: що потрібно знати

В руках досвідченого спеціаліста поліграф є потужним інструментом. Детекція брехні дозволяє оцінювати достовірність отриманої інформації. Основна суть процесу полягає у фіксації змін психофізичних реакцій, що супроводжують відповіді на питання, які ставлять під час тестування.

Основне завдання перевірки на детекторі брехні – з’ясувати наявність спогадів про певні події чи факти. Це можуть бути як пропущені раніше деталі чи події, які здалися незначними, так і я навмисне приховування істини.

поліграф, детектор лжи Дніпро

Найделікатніший етап тестування починається ще до роботи самого пристрою. Спеціаліст проводить всесторонній аналіз потреб клієнта, підбирає необхідну методику, складає запитання. Поліграфолог також відіграє ключову роль під час аналізу отриманих даних.

Серед відмінних рис перевірки на детекторі брехні:

  • Точність. Достовірність отриманих результатів 98%;
  • Швидкість. Перевірка продовжується 1,5-2 години. 1-2 дні витрачаються на аналіз даних;  
  • Конфіденційність. Надається повна конфіденційність;
  • Безпека. Не завдає шкоди здоров’ю.

Як проходить перевірка на детекторі брехні

Науково доведено, що людина фіксує всю інформацію, що надходить через будь-який з каналів сприйняття, підсвідомо. Чим більше подія закарбувалася в пам’яті, тим сильнішими були емоції та фізичні подразники, які її супроводжували. Часом для з’ясування правди про події, які минули, достатньо згадати незначний шурхіт чи відблиск світла.

послуга детектора брехні Дніпро

Завдання перевірки на поліграфі полягає в тому, щоб відділити “справжні” факти, які відбулися, від “хибних”, які виникли випадково чи були змінені зумисно. Процедура тестування проходить у кілька етапів.  

1. Підготовка

Спеціаліст вивчає інформацію про ситуацію та замовника. Готує список питань з урахуванням мети клієнта, підбирає методики тестування.

2. Передтестова бесіда

Поліграфолог проводить попередню бесіду, в якій пояснює мету дослідження, правила поведінки, знайомить з питаннями тесту щоб впевнитися у повному їх розумінні. Дослідження можливе лише за наявності письмової згоди. Якщо у підекспертного є медичні протипоказання, тестування не проводиться.

3. Тестування

На тіло досліджуваного кріпляться датчики поліграфа, які під час тестування фіксують щонайменші фізіологічні зміни: коливання тиску, прискорене серцебиття, подих, що збився та інші.

4. Аналіз

Пристрій фіксує найменші зміни реакцій, отримані дані аналізує поліграфолог. З кінцевого результату формується письмовий звіт, який надається замовнику.