Регулярні перевірки співробітників на поліграфі стають правилом хорошого тону для керівників, які зацікавлені у мінімізації потенційних втрат та запобіганні будь-якої шкоди компанії. Послуги поліграфолога можуть знадобитися під час розслідування будь-якого зловживання, перевірки інформації чи попередження виникнення форс-мажорів.  

Тестування на детекторі брехні складається відповідно до потреб та запитів клієнта, проходить із дотриманням норм етики та законодавства. Досвід показує, що співробітники швидко адаптуються до таких перевірок, починають сприймати їх як частину корпоративного етикету.  

Аудит працюючого персоналу

У компаніях, які систематично проводять плановий аудит працюючого персоналу, загроза збитків від зловживання службовим положенням чи шахрайства практично відсутні.

Моніторинг потенційних загроз

Регулярна перевірка на поліграфі є ефективним чинником стримання потенційних загроз. Вона дозволяє викривати наміри здійснення неправомірних дій: розкрадання, шахрайство, шпигунство та інші правопорушення.

Проведення службових розслідувань

Від вірогідності вчинення службового злочину не застрахована жодна компанія. Керівникові важливо зробити правильні кроки після його виявлення. Поліграф дозволяє професійно та об’єктивно опитати персонал, отримати достовірні дані, мінімізувати завдану шкоду та знайти винних. 

Виявлення причетності до злочинів

Серед корпоративних злочинів найчастіше зустрічаються розкрадання та посадові зловживання. Злочини такого характеру завдають шкоди як матеріальному стану компанії, так і її репутації. Розслідуються як кримінальні.

Виявлення корупції, махінацій, відкатів

Шахрайство та корупція направлені на отримання особистої вигоди несумлінними співробітниками. Перевірка на поліграфі  дозволяє ефективно розслідувати подібні злочини. 

Попередження правопорушень

Скринінг персоналу слугує профілактикою форс-мажорів. Надає змогу розпізнати намір співробітника здійснити неправомірний вчинок, який завдасть збитків компанії. За умови регулярного проведення скринінг стає частиною корпоративної культури. 

Співпраця з конкурентами/рейдерами

Промислове шпигунство є однією із форм конкурентної розвідки. Співробітник зумисне використовує, розголошує, передає третім особам інформацію із категорій комерційної або службової таємниці. Мета таких дій полягає в отриманні конкурентних переваг чи в матеріальному збагаченні. Іноді витік відбувається через недбале поводження з інформацією. 

Перевірка персоналу перед звільненням

Перевірка на поліграфі співробітників перед звільненням проводиться для виявлення зловживань або причетності до злочинів, що були вчинені під час роботи в компанії. Така практика є профілактикою виникнення репутаційних ризиків чи нанесення шкоди. 

Переваги

Поліграфолог проводить тестування згідно запитів клієнта. Перед початком тестування співробітник дає письмову згоду на процедуру. Дотримуються всі правові та етичні норми. 

Отримані показники аналізуються, після чого надається письмовий висновок. Результатом стане:

  • Перевірка лояльності та чесності співробітників 
  • Інформаційна безпека 
  • Вирішення спірних питань