Як працює поліграф?
26 Серпня, 2021

Багато людей, чуючи слово «поліграф», лише знизують плечима – в простолюдді даний прилад більше відомий, як «детектор брехні». Почувши таке визначення, мозок простого обивателя мимоволі малює картини з серіалів про поліцейських упереміш зі сценами з вітчизняних психологічних ток-шоу на популярних телеканалах, на яких учасники усіма силами намагаються приховати ганебні моменти зі своєї біографії на забаву публіки, щоб забрати грошовий приз. Так чи інакше, принцип роботи самої системи часто сприймається людьми поверхнево і помилково. Експерти агентства Sovton допоможуть вам розібратися, як насправді влаштований поліграф і яким чином його насправді застосовують на практиці.

Непоказний апарат чорного кольору з підключеними до нього проводами зможе прочитати людини, як відкриту книгу. Сотні тисяч, а то і мільйони людей по всьому світу втратили чимало нервових клітин перед проходженням перевірки на відомому «детекторі брехні» – саме по собі вторгнення в психофізичне нутро людини вже здатне змусити його нервувати і відчувати себе ніяково. Однак, команда Sovton запевняє – якщо вам нема чого приховувати щодо конкретних питань, які будуть поставлені в рамках «інтерв’ю» з використанням «детектора брехні» – боятися нічого, хоч і хвилювання – це цілком нормальна реакція на подібні заходи. Якщо ж опитуваний зібрався що-небудь приховати – наприклад, причетність до скоєного злочину – приховати у нього це навряд чи вийде. Як і представити бажане за дійсне.

Поліграф влаштований таким чином, що за допомогою спеціальних датчиків реєструє реакції людського організму на запитання-тригери, ретельно підготовлені експертом-поліграфологом. Людині складно брехати за своєю природою – коли люди говорять неправду, особливо, якщо ця брехня стосується певних моментів, за які варто переживати (наприклад, сімейна зрада або крадіжка матеріальних засобів), їх тіло здатне безконтрольно видати їх. Поліграф стежить за безліччю реакцій організму, і фіксує зміни дихання, електропровідності шкіри, рухами певних частин тіла, серцебиттям. Мова тіла не дарма вважається самим правдивим – ми можемо контролювати те, що говоримо, але не можемо то, що відчуваємо. 

Варто відзначити, що перед перевіркою на поліграфі людині проводиться аналог вступного інструктажу, на якому він може дізнатися всі потрібні йому деталі (крім, природно, причини проведення тесту і оголошення та обговорення теми, пов’язаної із серією майбутніх питань). Також перед перевіркою опитуваний в обов’язковому порядку підписує документ про угоду щодо участі в дослідженні, без якого проходження тесту буде неможливо.

Під кожного опитуваного поліграф налаштовується індивідуально. Слідом за встановленням датчиків, йде процедура «розігріву», під час якої поліграфолог ставить кілька навідних запитань і оцінює реакції організму людини, що сидить перед ним.

Згодом проведення тесту, досвідчений поліграфолог зможе дати розгорнутий аналіз тесту з практично 100-відсотковою точністю.

Якщо вас цікавлять будь-які деталі, ви можете зв’язатися з експертами агентства будь-яким зручним для вас способом, і вони з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання. Записатися на перевірку на поліграфі або Stimul Test в Дніпрі або Одесі можна, заповнивши форму зворотного зв’язку, або скориставшись будь-якими контактними даними, вказаними на сайті.  

© 2008-2021
Ми в соцмережах: