Як підготувати персонал до перевірки на поліграфі?
9 Вересня, 2021

Поліграф – воістину незамінна річ для захисту бізнесу. Якщо в деяких державних структурах використання поліграфа сприймається всіма, як належне, приватні роботодавці та кадрові менеджери дуже часто відмовляються від даної послуги з тієї лише причини, що саме використання «детектора брехні» буде сприйнято працівниками в багнети. Насправді, потрібно лише правильно підготувати опитуваних до перевірки.

Перед тим, як ми перейдемо до рекомендацій, давайте уточнимо, в яких випадках на підприємстві найчастіше проводиться перевірка на поліграфі. У загальному і цілому, подібні заходи діляться на три види. Це можуть бути перевірки при прийомі нових кадрів, тестування поточних працівників і розслідування приватних подій. При кожному з перерахованих випадків роботодавцям і HR-менеджерам варто дотримуватися ряду порад при підготовці персоналу.

1. Прийом на роботу. 

Перше і найголовніше, що вам потрібно рахуватися – краще позначити перевірку на поліграфі якомога раніше. Якщо перевірка передбачена, як частина кадрової політики вашої компанії, буде вельми резонним прописати її в трудовому договорі. Ласка, повідомте про кандидата про процедуру тестування на початкових етапах співбесіди, як мінімум, щоб зекономити собі час, якщо здобувач відмовиться проходити дану процедуру. Пам’ятайте, що з юридичної точки зору тестування може бути скоєно лише з письмової згоди працівника.

2. Перевірка чинного персоналу.

Якщо ви вирішили впровадити проходження поліграфа в уже сформований колектив, будьте готові до того, що реакція багатьох співробітників буде далека від радісної. Найчастіше на підсвідомому рівні працівники сприймуть перевірки особисто, в контексті того, що їх у чомусь підозрюють і перестали їм довіряти. Ваше завдання – в першу чергу, внести ясність і довіру. Максимально доступно, але детально і аргументовано поясніть, що спонукало вас до прийняття такого рішення і чого ви очікуєте в результаті тестування. Проведіть колективний брифінг, опишіть ситуацію, розвійте можливі переконання про те, що людям доведеться допит і вторгнення в їх особистий простір. Головне – це збереження довіри і атмосфери всередині компанії. Перевірка на поліграфі проводиться не для того, щоб розхитати або зруйнувати їх, а, навпаки, щоб зміцнити.

3. Проведення службового розслідування.

У разі, якщо на підприємстві відбулося порушення, наприклад, крадіжка або витік інформації, і перевірка проводиться в індивідуальному характері, власнику бізнесу і менеджерам з персоналу в першу чергу варто подбати про те, щоб справу було розкрито, а винуватці – виявлені. Вам варто провести бесіду з колективом, аналогічну до попереднього пункту, але врахуйте, що ви значно допоможете експертам і самі собі, якщо збережете якомога більше деталей, що стосуються справи, при собі. Не розголошуйте зайвий раз, що сталося, що і в якій кількості пропало, не діліться з усіма вашими підозрами і припущеннями. Загальна хвилювання персоналу в даному випадку – цілком природний прояв. На брифі дайте працівникам знати, що тим, кому приховувати нічого, і хвилюватися надмірно не варто.

Ви завжди можете звернутися до експертів агентства Sovton по будь-яких цікавлять вас питань. Будьте впевнені – ми допоможемо вам провести якісну підготовку вашого персоналу на вищому рівні.

© 2008-2021
Ми в соцмережах: