Наскільки можна довіряти домашньому персоналу і як запобігти ризикам, частина 1
23 Серпня, 2021

Ніхто не буде сперечатися: найважливіше для людини – це він сам, його родина і близькі йому люди, і його особисте майно. Саме по відношенню перерахованого хотілося б хвилюватися найменше, адже це – найдорожче, що ми маємо. І саме до цього ми пускаємо найманий нами домашній персонал. Експерт агентства Sovton Олег Воробйов розповів про те, які запобіжні заходи варто вживати при прийомі на роботу гувернантки, няні, охоронця, водія, садівника і інших наближених осіб, а також про те, чому він вважає використання поліграфа в такій ситуації не опцією, а обов’язковою умовою – читайте в серії наших інтерв’ю.

Ви – поліграфолог з багаторічним стажем роботи. Як часто в ваше агентство звертаються люди, зацікавлені в перевірці домашнього персоналу?

– Я б сказав, що відсоток людей, які запитують послуги поліграфолога щодо їх найнятих приватних працівників, досить великий. Мене засмучує інше – з такою значною частки звернень більшість – це люди або сім’ї, які приходять до нас уже постфактум, коли проблема вже сталася, і її потрібно вирішити. Найчастіше це крадіжки, іноді – псування майна та інша завдана шкода, хтось замовляє перевірку на «детекторі брехні» підозрюючи, що відбувається витік приватної інформації, хтось побоюється, що няня або доглядальниця не виконує свої обов’язки або, наприклад, жорстоко поводяться з довіреною їм дитиною або літньою людиною, поки інші члени сім’ї сидять на роботі і нічого не знають про це. Є багато інших прикладів. 

Ви натякаєте на те, що більшості подібних випадків можна було б уникнути, звернися до вас роботодавці при прийомі цих людей на роботу? 

– Абсолютно вірно. Люди беруть на роботу нянь, домробітниць, доглядальниць, водіїв, охоронців – в загальному, персонал, наближений до найближчого, що є в їхньому житті – частіше за все на основі ними ж складеного резюме і очної співбесіди. Співбесіди з людиною, яку вони, швидше за все, бачать вперше в житті. Прямо зараз уявіть коло своїх найближчих друзів, тих, кого ви знаєте багато років, і згадайте свої перші зустрічі з ними. З першого спілкування чи багато ви дізналися про цих людей, і яке було ваше перше враження про них? 99% особливостей характеру цих людей розкрилося багатьом пізніше – ваш кращий друг при першій зустрічі, і ваш кращий друг, яким ви знаєте його зараз – це дві абсолютно різні людини. Я привожу цей приклад просто для того, щоб люди нарешті усвідомили – перше враження не розкаже вам зовсім нічого, тим більше, про людину, яка влаштовується до вас на роботу отримувати зарплату – швидше за все, він буде якщо не брехати, то точно прикрашати свої особисті якості або колишні заслуги, і захоче приховати неприємні моменти зі своєї біографії. 

Я ні в якому разі не хочу сказати, що всі кандидати на посади домашнього персоналу несуть потенційну небезпеку. Просто люди повинні усвідомлювати те, що ці люди будуть мати доступ до найціннішому, що у них є. Для таких випадків тест на поліграфі просто необхідний. 

Тобто, якщо кандидат відмовляється від перевірки на «детекторі брехні», це вагомий привід задуматися?

– Цілком. Втім, завжди потрібно враховувати людський фактор – людина може бути введений в оману дурними стереотипами про детекції брехні. Щоб уникнути таких випадків, ми завжди інформуємо замовників і тих, хто має проходити перевірку про саму суть тесту і всіх аспектах і особливостях теста. З іншого боку, якщо людина без проблем погоджується на перевірку – це вже попередньо хороший знак. Це дуже важливий момент – відсутність коливань у кандидата свідчить про те, що він на підсвідомому рівні готовий відкритися роботодавцю. Цілком можливо, що йому можна буде довіряти. 

У наступних інтерв’ю ми дізнаємося, які питання найчастіше задають при прийомі персоналу на роботу, про що найчастіше брешуть кандидати при перевірці на «детекторі брехні» і з якою метою вони це роблять, і багато іншого.

© 2008-2021
Ми в соцмережах: