Наскільки можна довіряти домашньому персоналу і як запобігти ризикам, частина 2
24 Вересня, 2021

Ми продовжуємо спілкуватися з експертами Sovton на одну з найважливіших тем щодо особистої безпеки і збереження того, що ми цінуємо найбільше – наших сімей і вдома. У попередній статті ми обговорили тренд на перевірки домашнього персоналу за допомогою поліграфа і технології Stimul Test пост фактум, а так само визначили, що людині, без сумнівів погодився на тестування при співбесіді, в більшості випадків можна довіряти. Більше корисної інформації – в інтерв’ю з Олегом Воробйовим.

Уявімо, що ви проводите перевірку для прийняття на роботу домашнього персоналу. Які стандартні запитання ви б поставили?

Варто відзначити, що домашній персонал теж буває різний. Специфіка тестування може різнитися залежно від того, на яку посаду претендує та чи інша людина. Деякі питання садівнику будуть відрізнятися від питань кухареві, а перевірка доглядальниці або няні – від тестування особистого водія або нового співробітника охорони. Але в загальному і цілому, можна виділити ряд, як ви сказали, стандартних тим, які будуть порушені протягом перевірки кандидатів. 

Думаю, ні для кого не буде секретом, що в першу чергу перевіряється минуле потенційного працівника. Якщо раніше його репутація була чимось підмочена – варто задуматися, чи не повторюватися чи його косяки на вашому місці роботи, у вашій родині, в вашому домі. 

Я говорю про комплексну перевірку стосовно причетності суб’єкта до крадіжок, шахрайство, нелегальному доходу, інших правопорушень, дійсних причин відходу з минулого місця роботи, і так далі.

 Наступним обов’язковим пунктом перевірки є оцінка психологічного та емоційного стану людини. Ми говоримо про шкідливі звички, наприклад, пристрасті до алкоголю або навіть до гемблінгу. У цьому кейсі, до речі, настійно рекомендується вдатися до додаткової перевірки за допомогою Stimul Test, про який ви, ймовірно, чули. Ця технологія дасть точну психологічну оцінку кандидата, і допоможе намалювати портрет людини, який в найближчому майбутньому буде наближений до вашої сім’ї.

Залежно від характеру посади, можуть задаватися додаткові питання: наприклад, про хронічні захворювання людини, які він може замовчувати, і які можуть зашкодити вашій родині, або справжні цілі працевлаштування на нове місце роботи, які дуже часто можуть не збігатися з тими, які кандидат озвучує майбутнього роботодавця при очному співбесіді.

За вашими плечима жодна сотня подібних співбесід. Про що ж все-таки найчастіше брешуть?

Про все (сміється). Люди схильні прикрашати себе і свої досягнення при працевлаштуванні. У випадку з домашнім персоналом картина не змінюється. 

Найчастіше брехня спостерігається в питаннях досвіду роботи, поширені випадки, коли няня розповідає, що працювала раніше з десятком сімей, хот я за фактом виявляється, що подібний досвід роботи для неї перший. Або сімейний кухар приходить влаштовуватися на домашню кухню з «послужним списком» з мишленовских ресторанів, хоча сам працював в одному придорожньому кафе. 

Дуже часто люди приховують свою початкову неприязнь до майбутнього місця роботи і специфіці самої роботи через гідної зарплати. Людина може недолюблювати дітей або людей похилого віку, але за посаду няні або доглядальниці покладається гідна оплата – і він буде займатися цим заради грошей. Чи готовий роботодавець прийняти такого співробітника на роботу? Безумовно, немає. Але і розпізнати його справжні мотиви він часто не може, адже на співбесіді все завжди милі і пухнасті.

Повторюся ще раз, я не маю мети зачепити весь домашній персонал і виставити його в негативному світлі. Просто є люди, які дійсно горять своєю справою і послужать вашій родині вірою і правдою, а є й інші люди, думаю, ви і самі розумієте, які. Ми надаємо послуги поліграфа і Stimul Test лише для того, щоб убезпечити найцінніше, що ви маєте. Далі вирішувати лише вам.

© 2008-2021
Ми в соцмережах: